klimatyzator

Tu musi byc jakis rozsadny kompromis. Nie ma co stawiac 500l zasobnika dla rodziny 3 osobowej, bo tej CWU nie robiora raczej. Jak nie rozbiora, to masz wieksza sznse na wyglegniecie sie jakiegos syfu w zasobniku i trzeba go (czesciej) dezynfekowac termicznie, a to tez sa koszta, bo raczej w gre wchodzi grzala - pompy bym nie chcial katowac do 70*C. A jaki problem zainstalować zasobnik 500l z wezownicą cwu, taki zbiornik jest praktycznie niezniszczalny (woda kotłowa odgazowana i odkamieniona), zero legionelli (choc są tacy na forum ze jednak nie, ze jednak logionella ma sie dobrze w wezownicy, ale pomińmy skrajnosci), a jak nie ma legionneli to nie trzeba dezynfekowac termicznie, duzy zasobnik to mozliwosc grzania do nizszej temperatury i najczesciej w II taryfie. Wada jest jedna w porównaniu z zasobnikiem bez wezownicy czyli cena, ale zalety wezownicy wszystko niwelują. Moje pomieszczenie gospodarcze ma 360x180cm. Znajduje się w nim PC, dwa zbiorniki na wodę 120l ponieważ jeden większy nie wszedł, pralka, suszarka, miejsce na brudy, stacja uzdatniania wody, zlew, miejsce na miotły. Dodatkowo jest jeszcze przejście do garażu i okno. Nie ma szans wstawić tam większego zbiornika. A dobudowywać dodatkowe metry żeby się zbiornik zmieścił, to coś mi to przypomina..

Najmniejsze pomieszczenie gdzie wstawiłem taki bufor miało wymiary 115x155 cm, było nieco ciasno ale zmiesciły sie jeszcze 2 skrzynki na rozdzielacze do podłogówki, skrzynka do rozdzielaczy zwu i cwu, filtry do wody, zostało jeszcze ok 0,5 m2. Jezeli ktos ma jeszcze mniejsze pomieszczenie klimatyzacja Warszawa   gospodarcze to faktycznie taki bufor sie nie zmiesci.Jezeli mozesz podaj statystyki uszkodzen tych buforów z rozróznieniem typów tych uszkodzeń. Jak rozumiem sprawdzałeś/ byłes kontrolerem jakosci tych konkretnych buforów. Podaj linka do do buforów produkowanych w normalnym zakładzie a nie w manufakturze oczywiscie z ceną x 2
Nie w kazdym domu jest tak małe pomieszczenie gospodarcze, poza tym zwykły bojler o pojemnosci 300l ma srednicę z otuliną ok 70 cm, bufor z linku ma 99 cm, róznica powierzchni to nie licząc zaokrąglen zbiorników to ok 0,5 m2. Wiem ze dla Ciebie kazdy cm2 powierzchni pomieszczenia gospodarczego jest drogi, ale bez przesady.

Jesli pominac kase, to w wiekszosci przypadkow zaden. Rzuc linka z takim zasobnikiem z nierdzewki, zeby od razu ochlodzic atmosfere.
Jak bym sie jeszcze raz budowal i mal wiecej grosza niz przy pierwszej budowie, to na pewno bym takie rozwiazanie zastosowal.